PSİKODRAMA GRUP PSİKOTERAPİSİ EĞİTİMİ HAZIRLIK GRUBU

PSİKODRAMA GRUP PSİKOTERAPİSİ EĞİTİMİ HAZIRLIK GRUBU

PSİKODRAMA GRUP PSİKOTERAPİSİ EĞİTİMİ HAZIRLIK GRUBU

17 ŞUBAT / 24 MART 2018

EĞİTİM TARİHİ ve SÜRESİ;

Hazırlık eğitimi toplam 18 saat sürer. IPI da tüm eğitimler her ay tek gün 9 saat olarak haftasonları yapılır. Hazırlık eğitimi iki ayrı gün 9 ar saat olarak planlanır. Hazırlık aşamasını geçmek için eğitimin tamamına girmek gereklidir. Aksi takdirde çalışmanın tekrarı istenir. Hazırlık aşaması bitiminde kabul edilenler her ay 1 gün 9 saat olarak düzenlenen eğitim grubu olarak devam ederler. Tüm diğer detayları web sitemizden okuyabilirsiniz.


EĞİTİME KABUL KOŞULLARI;

Psikodrama Hazırlık Grubuna Psikolojik Danışma ve Psikoloji alanlarında lisans diplomasına sahip olanlar, Psikiyatristler ve Psikiyatri Hemşireliğinde doktora yapanlar katılabilirler. Kayıt yaptıran katılımcının 2 fotoğraf, yazılı bir özgeçmiş, diploma fotokopisi ile enstitü sekreterliğimize gelerek başvurması yada internet üzerinden bu formları yollayarak web sitesindeki eğitim kayıt formu’nu doldurması gerekmektedir. Gerekli bilgiler web sayfamızda bulunmaktadır.


EĞİTİMİN EĞİTMEN PSİKODRAMATİSTLERİ :

Deniz Altınay, Ayça Atasoy, Neşe Karabekir, Esra Bilik, Fulya Kurter,

Kayıt için “Eğitim Başvuru Formu”; http://www.istpsikodrama.com.tr/eb/tr/egitim-basvuru-formu

Kaydınızı yaptırdıysanız lütfen konfirmasyon ve belgeleriniz için enstitüyü arayınız. 0212 2321263 – 0532 2136362

IPI yanlızca bu numaralardan aranabilir, Başkaca bir kurumla birlikte çalışılmamaktadır. IPI eğitmenler listesinde olmayan kişileri aramayınız ve verdikleri bilgilere itibar etmeyiniz.

Eylem metodları kısa süreli eğitimler ile asla öğrenilemiyen çok güçlü metodlardır. Kısa süreli çalışmalara katılınması ve bunların uygulanabilecek eğitimler olarak algılanması son derece sakıncalıdır. Bu noktaya dikkat gösterilmelidir.


İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA;

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama Grup Psikoterapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul’da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno’nun enstitüye kendi uluslararası enstitülerini ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120’den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, Arjantin ve Amerika’daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra, Psikodrama Şirket Uygulamaları, , Spontanite Tiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen enstitümüzü arayınız.

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ

ULUSLARARASI ZERKA MORENO ENSTİTÜSÜ

Şakayik Sok. No:57/2

Nişantaşı – İSTANBUL

Tel: +90 212 2321263 GSM: +90 532 2136362