Mezununa Soruyorum : Korto Psikoloji’den Yepyeni Bir Seminerler Dizisi

Mezununa Soruyorum : Korto Psikoloji’den Yepyeni Bir Seminerler Dizisi

Psikoloji alanında yüksek lisans programı seçerken nelere dikkat etmeliyim? Hangi program benim için daha uygun?Yüksek lisans programları hakkında en doğru ve objektif bilgiye nasıl ulaşabilirim? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı için sizi ‘Korto Akademi: Mezununa Soruyorum’ seminerler dizisine davet ediyoruz.

Mezununa Soruyorum seminerler dizisinin amacı nedir?

Bu seminer dizisinin amacı lisans öğrencilerinin daha bilinçli bir şekilde yüksek lisans programlarına başvuru yapmasını ve kendilerine uygun olan programı tanıyarak seçimde bulunmasını sağlamaktır.

Kimler Katılabilir?

Mezununa Soruyorum seminerler dizimiz sadece psikoloji ve psikolojik danışmanlık lisans 4.sınıf öğrencilerine ve henüz yüksek lisansa hazırlık aşamasında olan mezunlarına yöneliktir.

Neler konuşulacak?

Konuşmacılar, Korto Psikoloji ekibinin belirlediği kriterler çerçevesinde kendi yüksek lisans programlarını tanıtacak ve öğrencilerin akıllarındaki sorulara cevaplar verecekler. Örneğin; hangi akademisyenlerin görev aldığı, süpervizyon olup olmadığı, eğitim içeriği, kabul mülakatında nelere dikkat edildiği, önceki bilim sınavlarında hangi soruların soruldu gibi konular ele alınacak.

Neden bir akademisyen değil de öğrenciyi konuşmacı olarak davet ediyorsunuz?

Bir program hakkında, olumlu ve olumsuz yanlarını da vurgulayarak, objektif bilgiye ulaşmanın bir yolunun o programın öğrencileri ile iletişime geçmek olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple okulun içsel dinamiklerini öğrencilerden dinlemenin doğru tanıtım aracı olduğunu düşünüyoruz.

Seminer tarihlerinden nasıl haberdar olabilirim?

Seminer tarihlerimiz belli oldukça akademi.kortopsikoloji.com adresinden duyuracağız. Ayrıca e-posta duyuru listemize üye olmanız durumunda öncelikli olarak haberdar ediliyor olacaksınız. Üye olmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Tüm seminerlere katılmak zorunda mıyım?

Seminerlerin her biri farklı tarihte farklı bir programı tanıtacaktır. Sizin merak ettiğiniz programlar hangileri ise onlara öncelik vererek katılım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz tek dilerseniz birden fazla seminere katılım sağlayabilirsiniz.

Ben de kendi yüksek lisans programımı tanıtmak istiyorum; Ne yapmalıyım?

Özgeçmişiniz, programınızı neden tanıtmak istediğinizi ifade eden niyet mektubunuz ve size referans olacak bir akademisyenin iletişim bilgileri ile birlikte bize [email protected] iletebilirsiniz.