Geştalt Terapi Eğitimi – İstanbul

Geştalt Terapi Eğitimi – İstanbul

Bu eğitim 4 yılda tamamlanacaktır. İlk iki yılda Geştalt Terapi yaklaşımının kuramsal arka planını oluşturan konular ele alınacaktır. Üçüncü yılda terapide kullanılan beden, dil, hayalleme, rüya ve sandalye çalışmaları gibi teknikler ayrıntılı ele alınacaktır. Son yılda ise psikopatolojilerin Geştalt yaklaşımına göre değerlendirilmesi vaka örnekleriyle, ayrıntılı çalışılacaktır.

Eğitimler her yıl 10 modül olmak üzere, Temmuz-Ağustos ayları hariç ayda bir Cumartesi-Pazar günleri yapılacaktır. Öğrenciler yıl sonunda 150 saat olmak üzere 4 yıl sonunda toplam 600 saatlik eğitimi tamamlamış olacaklardır..

Her eğitim grubunda kuram bilgileri aktarılacak, bu bilgilerin deneyimlendiği çalışmalar yapılacak ve terapi becerilerinin geliştirileceği süpervizyon uygulamaları olacaktır. Her eğitim grubundan sonra hazırlanacak ödev en fazla 20 gün içinde teslim edilecektir. Yıl sonunda süpervizyonlardan ve ödevlerden alınan puanların ortalaması o yılın başarı puanını belirleyecektir.. Başarı puanı 70’in altında kalan öğrenciler eğitime devam edemeyecektir.

Dört yıllık eğitimin sonunda Geştalt Terapi Eğitimi sertifikası verilecektir.


Eğitmen

Dr. Feza Balkaya, PhD.


Katılım şartları

Bu eğitime, ruh sağlığı alanında çalışan ve aktif olarak danışan gören psikolog, psikiyatrist ve psikolojik danışmanlar katılabilir.

Başvuruda bulunmak isteyenler, özgeçmişlerini ve bu eğitimi neden istediklerini anlatan niyet mektubunu [email protected] adresine gönderebilirler. Öğrenciler ön değerlendirme ve yapılacak bireysel görüşmelerle belirlenecektir.


Ücret

2018-2019 yılı için 10.000 TL’dir. İlk modülde 2000 TL ödenecek; diğer modüllerde 1000 TL ödenecektir.


Adres

Nispetiye Cad. Başa Sok. Koray Apt. No:6 Kat:3 Daire:10 Levent – Istanbul

Tel: 212-269 5655 ; 530-200 0206