Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

TODAP- I.Psikoloji Öğrencileri Çalıştayı

17 Nisan 2016 | 10:00 am - 5:30 pm

Ücretsiz
todap - psikoloji calistayi

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP) tarafından ilk kez İstanbul’da düzenlenecek olan çalışatayı tüm öğrencilere tavsiye ederiz. Ayrıntılar ve tanıtım metni için duyuruyu okuyunuz.


 

TODAP- I.PSİKOLOJİ ÖĞRENCİLERİ ÇALIŞTAYI

İçinde bulunduğumuz dönemde psikoloji alanında önemli dönüşümler yaşanıyor; psikoloji bölümleri hızla çoğalıyor, vakıf üniversiteleri açılıyor, bölüm kontenjanları artıyor ve psikoloji eğitiminin niteliği ve biçimi hızla değişiyor. Bu dönüşüme yakından tanık olan ve bu durumun yarattığı sorunları yaşayan gruplardan biri olarak biz psikoloji öğrencileri, bunlar üzerine birlikte düşünmenin büyük bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda psikoloji disiplininde ve meslek alanında alternatif bakış açıları üretmek ve bu disiplin ve alanın, toplumdan ve tüm canlılardan yana dönüşümüne katkıda bulunmak konusunda önemli bir rolümüz olduğuna inanıyoruz.

Bize göre bunları düşünmek “umutsuz” zamanlardan geçtiğimizi fark etmek ve çözümleri bürokratik yöntemlere hapsetmek demek değil, bu süreçleri ve kendi potansiyellerimizi daha yakından tanımak, zengin çözüm imkanları yaratmak demek. Biliyoruz ki bu dönüşümlerin de yarattığı etkiyle psikoloji öğrencileri olarak, üniversitelerde, meslek alanında ve meslek örgütlerinde farklı dayanışma ve mücadele örnekleri yaratıyoruz. Bu örnekler üzerine birlikte düşünmek, yeni olanakları ve bir arada olma yöntemlerini konuşmak da bizler için oldukça önemli.

Todap’lı öğrenciler olarak bu konuları tüm psikoloji öğrencileriyle, alanda çalışan kulüp ve oluşumlarla, meslek alanında olan arkadaşımızla birlikte konuşmak ve umudu birlikte canlandırmak için 17 Nisan Pazar günü bir Psikoloji Öğrencileri Çalıştayı düzenliyoruz. Katılmak isteyen herkesi çalıştayımıza bekleriz.

TOPLUMSAL DAYANIŞMA için PSİKOLOGLAR DERNEĞİ

PANEL :
1) Psikoloji Bölümlerinin Durumunun Bir Bağlam İçerisinde Okunması ve Yeni Potansiyeller – Baran GÜRSEL

2) Öğrenci Forumlarının Ortak Raporu- Dilan YILDIZ

3) Eleştirel Psikoloji- Pınar ÖNEN

4) Psikoloji Öğrencileri Örgütlenmesi- Hojin DEMİREL

ÇALIŞMA GRUBU :
1) Mesleki Kaygılar
2) Lisans Müfredatı
3) Öğrenci Örgütlenmesi

FORUM :
Çalışma Gruplarının Değerlendirilmesi ve Psikoloji Bölümlerinin Geleceği

Detaylar

Tarih:
17 Nisan 2016
Saat:
10:00 am - 5:30 pm
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategori:
, ,
Etkinlik etiketleri:
, , , , ,

Organizatör

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

Eğitim-Sen İstanbul Üniversiteler Şubesi
Sıraselviler Cad. No:18
İstanbul, Türkiye

Bir cevap yazın