Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Psikoloji ve Sanat Sempozyumu V

13 Ekim 2016 | 9:00 am - 14 Ekim 2016 | 5:00 pm

50TL
psikoloji-sanat-sempozyumu

Psikoloji ve sanat süreçlerinin ortaklaştığı konularla ilgili bilimsel çalışmaların sayısında son yıllarda büyük bir artış olduğu ve farklı disiplinlerden bilimcilerin konuyla gün geçtikçe daha yakından ilgilendiği görülmektedir. Uluslararası düzeydeki en büyük Psikoloji birliği olma özelliği taşıyan ve çıkardığı dergilerle Psikoloji bilimine yön çizen American Psychological Association (APA), daha önce farklı dergilerde yayınlanan psikoloji ve sanat konusundaki çalışmaları tek bir çatı altında toplamak ve gelişen bu yeni araştırma alanına gereken önemi vermek amacıyla 2006 yılında Psychology of Aesthetics, Creativity and the Arts isimli dergiyi yayınlamaya başlamıştır. Psikoloji ve sanat çalışmaları sinema, edebiyat, müzik, fotoğraf, heykel ve resim gibi sanatın farklı alanlarını ilgilendiren psikolojik süreçlerin araştırıldığı bir çalışma alanı olarak ortaya çıkmakta ve Türkiye’de de farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenlerin ilgisini çekmektedir.

Bu ilgiyi bilimsel bir çerçevede tartışmak, farklı üniversitelerdeki araştırmacıların tartışmasını sağlamak amacıyla, bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan Psikoloji ve Sanat Sempozyumu’na Başkent Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü ev sahipliği yapacaktır.

13-14 Ekim 2016 tarihlerinde Başkent Üniversitesi’nde gerçekleştirecek olan, V. Psikoloji ve Sanat Sempozyumu davetli konuşmacı sunumlarından ve serbest bildirilerden oluşacaktır. Psikoloji ve Sanat Sempozyumu’na, psikoloji ve sanatın farklı alt alanlarında çalışmalarını sürdüren akademisyenler, alanda çalışan psikologlar, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yanı sıra psikolojiye, sanata, psikoloji ve sanat süreçlerinin ortaklaştığı konulara ilgi duyan tüm katılımcılarımız davetlidir.

13-14 Ekim 2016 tarihlerinde görüşmek dileğiyle,

Kongre Düzenleme Kurulu adına
Prof. Dr. Doğan Kökdemir

Detaylar

Başlangıç:
13 Ekim 2016 | 9:00 am
Bitiş:
14 Ekim 2016 | 5:00 pm
Ücret:
50TL
Etkinlik Kategori:
, ,
Etkinlik etiketleri:
, , , ,
Website:
http://psanat.net/

Organizatör

Başkent Üniversitesi
Phone
(0312) 246 6666
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

Başkent Üniversitesi
Başkent Üniversitesi Eskişehir Yolu 20. km.
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar
Phone
(0312) 246 6666
Mekan sitesine git

Bir cevap yazın