Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Mezununa Soruyorum : Avrupa Üniversiteleri

8 Mart 2020 | 3:00 pm - 5:00 pm

Ücretsiz
klinik psikoloji yüksek lisans secimi

Korto Psikoloji Mezununa Soruyorum Semineler Dizisi’nde bu hafta Avrupa’daki üniversitelerin yüksek lisans programlarına başvuru sürecini konuşuyor olacağız.

Avrupa’da hangi üniversitelerde eğitim alabilirim? Hangi üniversiteler İngilizce eğitim vermektedir? Hangi programların YÖK denkliği bulunuyor? Türkiye’de aldığım denklikte unvanım ne olacak? Başvuru tarihleri ne zamandır? Yüksek lisans programı seçerken nelere dikkat etmeliyim? Hangi program benim için daha uygun? Yaşam koşulları nasıl? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı için sizi ‘Korto Akademi: Mezununa Soruyorum’ seminerler dizisine davet ediyoruz.

Konuşmacı : Psikolog Ece Nur Uygur
Konu : Avrupa Yüksek Lisans Programları Başvuru Süreci
Tarih : 8 Mart 2020 Pazar 15:00
Yer : Korto Psikoloji – Göztepe Şubesi
Süre : 2 saat
Katılım Bedeli : Ücretsiz

Psikolog Ece Nur Uygur Kimdir?

Ece Nur Uygur; lisans eğitimini 2019 yılında MEF Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. 2019 yılında başladığı Oldenburg Üniversitesi (Almanya) Nörokognitif Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine devam etmektedir. Yüksek lisans başvuru sürecinde 3 farklı ülkede 21 üniversiteye başvurmuştur.

Mezununa Soruyorum Semineler Dizisi'nin amacı nedir?

Bu seminer dizisinin amacı lisans öğrencilerinin daha bilinçli bir şekilde yüksek lisans programlarına başvuru yapmasını ve kendilerine uygun olan programı tanıyarak seçimde bulunmasını sağlamaktır.

Kimler Katılabilir?

Mezununa Soruyorum seminerler dizimiz sadece psikoloji ve psikolojik danışmanlık lisans 4.sınıf öğrencilerine ve henüz yüksek lisansa hazırlık aşamasında olan mezunlarına yöneliktir.

Neler konuşulacak?

Konuşmacılar, Korto Psikoloji ekibinin belirlediği kriterler çerçevesinde kendi yüksek lisans programlarını tanıtacak ve öğrencilerin akıllarındaki sorulara cevaplar verecekler. Örneğin; hangi akademisyenlerin görev aldığı, süpervizyon olup olmadığı, eğitim içeriği, kabul mülakatında nelere dikkat edildiği, önceki bilim sınavlarında hangi soruların soruldu gibi konular ele alınacak.

Neden bir akademisyen değil de öğrenciyi konuşmacı olarak davet ediyorsunuz?

Bir program hakkında, olumlu ve olumsuz yanlarını da vurgulayarak, objektif bilgiye ulaşmanın bir yolunun o programın öğrencileri ile iletişime geçmek olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple okulun içsel dinamiklerini öğrencilerden dinlemenin doğru tanıtım aracı olduğunu düşünüyoruz.

Seminer tarihlerinden nasıl haberdar olabilirim?

Seminer tarihlerimiz belli oldukça akademi.kortopsikoloji.com adresinden duyuracağız. Ayrıca e-posta duyuru listemize üye olmanız durumunda öncelikli olarak haberdar ediliyor olacaksınız. Üye olmak için sayfanın en altında bulunan abonelik formunu doldurarak e-posta listemize abone olabilirsiniz.

Tüm seminerlere katılmak zorunda mıyım?

Seminerlerin her biri farklı tarihte farklı bir programı tanıtacaktır. Sizin merak ettiğiniz programlar hangileri ise onlara öncelik vererek katılım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz tek dilerseniz birden fazla seminere katılım sağlayabilirsiniz.

Ben de kendi yüksek lisans programımı tanıtmak istiyorum; Ne yapmalıyım?

Özgeçmişiniz, programınızı neden tanıtmak istediğinizi ifade eden niyet mektubunuz ve size referans olacak bir akademisyenin iletişim bilgileri ile birlikte bize [email protected] iletebilirsiniz.

Etkinlik Kayıt Formu

Formda belirtmiş olduğunuz e-posta adresine onay maili gönderilecektir ve bu onay mailinden sonra kaydınız kesinleşmiş olacaktır. Eğer e-posta 24 saat içinde elinize ulaşmazsa lütfen spam kutunuzu kontrol edin ve bizimle iletişime geçin.

Organizatör

Korto Psikoloji
Phone
0212 247 07 70
E-mail
iletisim@kortopsikoloji.com
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

Korto Psikoloji – Göztepe Şubesi
Bağdat Caddesi No:258
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar
Phone
0216 385 71 80
Mekan sitesine git