Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

2.Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu

16 Mart 2019 - 17 Mart 2019

250TL

2. Ulusal Geştatl Terapi Sempozyumu 16-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Etkinliğin davet mektubu aşağıda yer almaktadır.


2.Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu

Değerli Katılımcılar,

Sizleri 16-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan. “II. ULUSAL GEŞTALT TERAPİ SEMPOZYUMU” na davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Diyalog kavramı Geştalt Terapi yaklaşımı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Aslında tüm terapi yaklaşımları danışan/hasta ve terapist arasındaki ilişkinin terapi açısından en önemli iyileştici faktör olduğu konusunda hemfikirdirler. Ancak Geştalt yaklaşımı terapide sadece diyalog ilişkisinin önemine vurgu yapmakla kalmaz terapinin özünün diyalog ilişkisi olduğuna inanır ve terapide bunun yaşanmasını sağlar.  Diğer yandan çağımızın sorunu olan iletişimsizlik de diyalog kuramamaktan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla  2. Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu’nda diyalog temasını seçerek hem terapide hem de günlük yaşamlarımızda kuracağımız diyalog ilişkisi ile gerek  barış içinde ve huzurlu bir şekilde birlikte bu dünyada var olmanın gerekse psikolojik sağlığımızı korumanın yollarını bulabileceğimize inanıyoruz.

“Diyalog” teması ile gerçekleştireceğimiz sempozyumumuzun temel amacı diyaloğun psikoterapi alanına katkılarını esas alarak, Geştalt yaklaşımının diyaloğa verdiği önemin ve bunun yararlarının fark edilmesini sağlamak, bu konudaki güncel gelişmeleri ve deneyimleri paylaşmak ve alandaki kişiler arasındaki iletişimi ve iş birliğini arttırarak ülkemizdeki psikoterapi  uygulamalarının gelişimine  yardımcı olmaktır.

Geştalt Terapi Derneği olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz sempozyumumuzda Geştalt terapistlerinin katkıları ile gerçekleşecek konferanslar ve çalışma grupları yer alacaktır. Ayrıca farklı ekollerin terapötik ilişkide ve terapi sürecinde nelere, nasıl önem verdikleri üzerinde durulacaktır. Sempozyumumuza yapacağınız değerli katkı ve katılımlarınız için şimdiden teşekkür eder, sizleri ağırlamaktan onur duyarız.

Saygılarımızla,

Geştalt Terapi Derneği adına
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Ceylan Daş

Detaylar

Başlangıç:
16 Mart 2019
Bitiş:
17 Mart 2019
Ücret:
250TL
Etkinlik Kategori:
, ,
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , , ,
Website:
http://sempozyum.gestalt.com.tr/

Organizatör

Geştalt Terapi Derneği
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

Nippon Otel – Taksim
Topçu Cd., 6, Beyoğlu
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar