Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

10. Avrupa Down Sendromu Kongresi

5 Ağustos 2016 - 7 Ağustos 2016

360TL
down-sendromu-derneği-logo

‘Daha iyi bir gelecek için köprüler kurmak’ temasıyla bu sene 10.Avrupa Down Sendromu Kongresi 5-7 Ağustos 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Kongreye tüm dünyadan konukların ve konuşmacıların katılması bekleniyor. Kongreye ilişkin olarak davet mektubuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.


10. AVRUPA DOWN SENDROMU KONGRESİ
“DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN KÖPRÜLER KURMAK”
5-6-7 AĞUSTOS 2016, İSTANBUL

Merhaba,

Down Sendromu Derneği-Türkiye sizleri İstanbul’da gerçekleşecek 10. Avrupa Down Sendromu Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyar. Kongre, tüm dünyadan DS konusunda çalışan uzmanların ve DS’lu bir yakını olan ailelerin buluşma noktası olacaktır. İlk gün genel oturumların yanısıra sadece tıp uzmanlarının katılımına açık ayrı bir Medikal Sempozyum içerecektir. İstanbul’un stratejik coğrafi lokasyonu sayesinde sadece Avrupa’dan değil, aynı zamanda Orta Doğu ve Asya’dan da katılımcılar bu önemli çalışmaya katılma fırsatı elde edebilecekler.

10. Avrupa Down Sendromu Kongresi yeni araştırmalar, toplumun DS hakkındaki algısını dönüştürme yolundaki küresel çabalar, hayatın çeşitli aşamalarından geçerken eğitim, çalışma, sağlık hizmetleri, rekreasyon hizmetleri gibi farklı gereksinimleri gündeme gelen DS’lu insanlar için eşit fırsat ortamı yaratılması ve son olarak toplumun Down sendromu algısının sorgulanması ve daha pozitif bir yöne doğru yönlendirilmesi gibi öncelikli konuların tartışıldığı bir platform sağlamaktadır.

Buluşmak için birbirine doğru uzanan ve köprülerle bağlanan iki kıta gibi bizler de Down sendromlu insanlar için köprüler kurmayı amaçlıyoruz.

İşte bu sebeple kongre temasını “Daha İyi Bir Gelecek İçin Köprüler Kurmak” olarak seçtik. Mottomuz: “Hayata +1 Değer Katıyoruz.”

Sizleri de bekleriz.

 

Gün Bilgin
Kongre Başkanı
Başkan DSD-Türkiye
Anna Contardi
EDSA Başkanı
Prof. Dr. Naci Gündoğan
Anadolu Üniversitesi Rektörü

Detaylar

Başlangıç:
5 Ağustos 2016
Bitiş:
7 Ağustos 2016
Ücret:
360TL
Etkinlik Kategori:
, ,
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
http://www.edsc2016.org/tr/default.asp

Mekan

Hilton İstanbul, Bomonti
Silahsor Cad. No: 42 Bomonti
İstanbul, Türkiye
Phone
02123753000

Bir cevap yazın